O projekcie przepisów o ochronie kur niosek w USA

(angielski oryginał)

Od Jurka Duszyńskiego j.duszynski@rsepliz.most.org.pl

Do członków CAA z Illinois:

Prosimy o poparcie projektu ustawy stanu Illinois (Illinois House Bill) 756 czyli Aktu o bezpiecznej żywności i ochronie kur niosek. Ten projekt zakaże siłowego przepierzania, czyli procesu głodzenia kur niosek przez okres do 21 dni. Projekt też chroni konsumentów, którzy z powodu coraz wyższej liczby wypadków Salmonella enteritidis (Se) z jajek od kur, które były siłowo przepierzane doznali od 800,000 do 4 million przypadków ciężkich zachorowań z powodu Se. Według Związku Konsumentów (Consumer Union) rocznie 500-1000 Amerykanów umiera z powodu Se.

Jeśli mieszkasz w Illinois lub masz członków w Illinois, prosimy, by prosić ich o kontaktowanie się ze swoimi stanowymi reprezentantami oraz by prosić reprezentantów o wspólne poparcie projektu HB 756.

Jeśli nie znasz numeru telefonu do twojego reprezentanta stanowego, zadzwoń 217-782-8223 i poproś o połącznie z Twoim reprezentantem. Jeśli nie jesteś pewien, kto jest twoim reprezentantem stanowym, zadzwoń do Don Rolla z HPAC (Humane Political Action Committee) 217-897-6716 lub skontaktuj się ze swoją lokalną ligą kobiet - wyborców, lub miejscowy urząd miejski.

Prosimy działać natychmiast, ponieważ projekt może być czytany w każdej chwili.

Dziękujemy za pomoc.

Illinois Humane Political Action Committee
(Komitet humanitarnej akcji politycznej w Illinois)

============================== Great Seal of
Gdansk with mediewian ship

index do strony początkowej / to begin page