Zjednoczenie Przemysłu Lotniczego i Silnikowego PZL

Te strony prowadzone są przez Przedsiębiorstwo Jastra Sp. z o.o. z Gdańska,
które jest niezależną firmą handlową,
ale nieposiadającą żadnych autoryzacji producentów poniższych produktów.


English

Zjednoczenie Przemysłu Lotniczego i Silnikowego PZL to była komunistyczna czapka nad zakładami, których początki często sięgały przedwojennego Centralnego Okręgu Przemysłowego. Po wojnie drugiej wojnie światowej, zakłady te były bardzo rozbudowane, głównie na potrzeby produkcji wojskowej, ale nie tylko. Wiele produktów było stosowanych także w gospodarce cywilnej, w tym i na potrzeby gospodarki morskiej.

Zjednoczenie powstało w latach 60-tych XX wieku. W skład zjednoczenia wchodziły następujące zakłady, z których niektóre produkowały wyposażenie na statki:

Zjednoczenie jest obecnie już dawno zlikwidowane, poszczególne zakłady jednak w większości ciągle działają. Niektóre zakłady zostały podzielone i funkcjonują jako formalnie niezależne podmioty na miejscu dawnej jednej wytwórni (tak jest w Mielcu i Krakowie), część z nich jest ciągle państwowa, a część została sprywatyzowana a nawet sprzedana firmom zagranicznym (na przykład Bimet). Nad niektórymi rozłożył swoją ciężką łapkę państwowy koncern zbrojeniowy BUMAR (na przykład w PZL-Wola i PZL Warszawa II). Niektóre istniejące zakłady zaprzestały już swojej dawnej produkcji i nawet części są trudno dostępne.


Przedsiębiorstwo Jastra Sp. z o.o. oferuje dostawy części do wyposażenia okrętowego produkcji zakładów występujących dawniej pod szyldem WSK-PZL. Przynajmnie obiecujemy spróbować coś znaleźć.


Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Oferujemy rozsądne ceny dla polskich wersji, z wliczoną ceną opakowania, szybkie dostawy oraz bliskość międzynarodowego lotniska towarowego i wyspecjalizowanych spedytorów.

Zapraszamy:
Stara pieczęć Gdańska
- okręt z gwiazdą w herbie

Przedsiębiorstwo Jastra Sp. z o.o. - wyposażenie okrętowe

tel/fax: +48-58-3479026
tel/fax: +48-58-3476850
e-mail: jastra@ jastra.com.pl
http://www.jastra.com.pl

Polska, Gdansk 80-215,
ul. Raciborskiego 51


index do spisu treści / to the site content list